Wiadomości

Interwencja zakończona zarzutami i deportacją

Data publikacji 22.05.2019

Podczas interwencji policjanci zatrzymali czterech obcokrajowców. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a dwie osoby nielegalnie przebywające w Polsce zostaną deportowane. Sprawcy grozi do 3 lat więzienia.

Na początku tygodnia policjanci z komisariatu w Oliwie odebrali zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej na jednym z oliwskich osiedli. Policjanci pojechali na miejsce i podczas interwencji znaleźli w mieszkaniu narkotyki, nielegalne tabletki oraz szklane lufki. Mundurowi przy użyciu policyjnego testera narkotyków sprawdzili, że środki odurzające to marihuana oraz MDMA czyli tzw. ecstasy.

Cztery zatrzymane osoby w związku z podejrzeniem posiadania tych środków odurzających to Ukrainka i Mołdawianka w wieku 26 lat oraz dwaj obywatele Białorusi w wieku 26 oraz 24 lat. Policjanci ustalili również, że Mołdawianka oraz jeden z Białorusinów przebywali w Polsce nielegalnie i sprawę przekazali funkcjonariuszom Straży Granicznej. Osoby najprawdopodobniej zostaną deportowane.

Zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie, zostali przesłuchani i jeden z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania kilku porcji środków odurzających. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony