Wiadomości

Policjanci zlikwidowali plantacje marihuany

Data publikacji 08.04.2019

Kryminalni z Człuchowa w ubiegłą sobotę zlikwidowali plantację marihuany. W podczłuchowskich wsi w jednym z domów policjanci znaleźli dwa namioty z roślinami i urządzenia pomocne przy uprawie konopi indyjskich. W dwóch namiotach znajdowało się kilkadziesiąt roślin w różnym stadium wzrostu. Funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego mieszkańca Człuchowa, który usłyszał już zarzut hodowli konopi indyjskich innych niż włókniste w znacznej ilości. Jeszcze dziś Sąd Rejonowy w Człuchowie zadecyduje o zastosowaniu wobec 28-latka tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pracując nad sprawą handlu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi na terenie powiatu człuchowskiego ustalili, że w jednym z wynajmowanych domów w małej wsi pod Człuchowem może znajdować się hodowla marihuany. Po wejściu do tego domu funkcjonariusze znaleźli w nim dwa specjalnie przygotowane pomieszczenia gdzie w dwóch namiotach do uprawy roślin rosło łącznie 80 krzewów konopi indyjskich w różnym stadium wzrostu. Policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli rośliny i urządzenia służące do ich hodowli, zatrzymali również 28-letniego mieszkańca Człuchowa, który prowadził hodowlę.

Jeszcze dziś Sąd Rejonowy w Człuchowie zadecyduje o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec zatrzymanego 28-latka. Za przestępstwo uprawy konopi indyjskich innych niż włókniste w znacznej ilości, grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Powrót na górę strony