POLICJANCI ZATRZYMALI 32-LATKA PODEJRZANEGO O KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI ZATRZYMALI 32-LATKA PODEJRZANEGO O KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

Data publikacji 28.01.2019

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Malborka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej na pracowniku ochrony jednego z marketów na terenie miasta. Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku. Ochroniarz ujął sprawcę kradzieży, 32-latek szarpiąc się i uderzając pracownika uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. W piątek sąd zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Z uwagi na to, że podejrzany w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz odpowie w warunkach recydywy. Za kradzież rozbójniczą w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek po godzinie 18-tej policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą, do której doszło na początku sierpnia 2018 roku, w jednym z marketów na terenie miasta. Mężczyzna został ujęty przez ochroniarza jako sprawca kradzieży, 32-latek żeby się wyswobodzić z rąk pracownika, szarpał go i uderzał. 


Pracujący nad sprawą policjanci wytypowali osobę podejrzaną o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna prowadził koczowniczy tryb życia, został zatrzymany przez policjantów zespołu patrolowo-interwencyjnego na terenie miasta. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy. W piątek sąd przychylił się do wniosku prokuratury a o zastosowanie wobec 32-latka tymczasowego aresztu na 3 miesiące. 

Zatrzymany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i za swój czyn odpowie jak recydywista. Za kradzież rozbójniczą w warunkach recydywy grozi jemu kara do 15 lat pozbawienia wolności.