Wiadomości

KWP - odtworzenie przypuszczalnego wyglądu kobiety, której głowę znaleziono w Motławie

Data publikacji 11.08.2005

Wydział Kryminalny KWP w Gdańsku prowadzi czynności związane ze znalezieniem głowy n/n kobiety 6.05.2005r. w Kanale Motławy.

Wydział Kryminalny KWP w Gdańsku prowadzi czynności związane ze znalezieniem głowy n/n kobiety 6.05.2005r. w Kanale Motławy.

6.05.b.r. po godz. 18.00 w Kanale Motławy przy ul. Kotwiczników wędkarz łowiący tam ryby wyciągnął z wody worek, o który zahaczył wędką. Mężczyzna zajrzał do środka i ku jego przerażeniu zobaczył, że w środku znajduje się ludzka głowa. Po tym makabrycznym odkryciu mężczyzna zasłabł. Policję o znalezisku powiadomili wędkarze, którzy łowili ryby w pobliżu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zobaczyli głowę kobiety zawiniętą w zieloną chustę spętaną srebrnym pierścionkiem z bursztynem (zdjęcia chusty i pierścionka są na naszej stronie internetowej w: Poszukiwania/Nn zwłoki”). Nurkowie przeszukali dno Motławy, jednak nie znaleźli innych części ciała kobiety. Głowę zabrano do badań do Zakładu Medycyny Sądowej AM w Gdańsku. Lekarze określili, że jest to głowa kobiety w wieku między 50 a 60 rokiem życia, ciemnej blondynki o rzadkich, krótkich włosach i piwnych oczach. Głowa leżała w wodzie około tygodnia.

Policjanci, którzy prowadzą czynności w tej sprawie, przesłali do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP zdjęcia wyłowionej głowy. Na tej podstawie eksperci z CLK odtworzyli prawdopodobny wygląd twarzy nieżyjącej kobiety.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Gdańsku proszą wszystkie osoby, które rozpoznają kobietę ze zdjęcia o kontakt pod numerem 32-15-359 w godz. 8.00-15.00 lub pod bezpłatnym całodobowym numerem 0-800-677-777. Istotne są wszelkie informacje mogące przyczynić się do identyfikacji kobiety oraz ustalenia okoliczności jej śmierci.

Powrót na górę strony