ŚWIĄTECZNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W CHOJNICACH

Data publikacji 19.12.2016

W minioną sobotę odbył się świąteczny turniej piłki nożnej halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach. Do wspólnej rywalizacji sportowej stanęli mundurowi z aresztu śledczego, żołnierze z jednostki wojskowej, strażnicy miejscy, strażacy oraz policjanci. Rywalizacja toczyła się w duchu fair play. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Aresztu Śledczego w Chojnicach, a podium uzupełniły zespoły Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach i Bytowie.

W miniona sobotę (17 września br.) w Hali Sportowej w Chojnicach odbył się świąteczny turniej piłki halowej o Puchar Komendanta Powiatowego w Chojnicach. W rozgrywkach wzięli udział policjanci z Chojnic i Bytowa, funkcjonariusze chojnickiego aresztu śledczego, żołnierze z jednostki wojskowej , strażnicy miejscy i reprezentanci miejscowego urzędu miasta, stanowiący jedną drużynę oraz strażacy.

Parę minut po godzinie 8:00 gwizdek sędziego rozpoczął, organizowane po kilkuletniej przerwie, rozgrywki w piłkę nożną. Już w pierwszych minutach padły pierwsze gole. Mecze rozgrywane pod czujnym okiem sędziów były niezwykle zacięte, zawodnicy nie zapominali jednak o zasadach fair play podczas rywalizacji.

Drużyna składająca się z chojnickich policjantów doszła do samego finału, gdzie z funkcjonariuszami z aresztu śledczego w regulaminowym czasie zakończyła mecz z wynikiem 1:3, co zadecydowało o zwycięstwie naszych przeciwników. Trzecie zaś miejsce zajęła drużyna mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie

Na koniec za trzy pierwsze miejsca zostały wręczone nagrody w postaci pucharów oraz wyłoniono króla strzelców, którym okazał się policjant z chojnickiej komendy Maciej Malinowski, a mianem najlepszego bramkarza uhonorowano funkcjonariusza aresztu śledczego - Karola Wolińskiego. Chojniccy policjanci mają cenny dorobek w piłkarskich zmaganiach. Poza trofeum zdobytym w sobotę, mają też na koncie obroniony puchar za zdobycie 1 miejsca w piłkarskich zawodach służb mundurowych zorganizowanych we wrześniu br. przez Jednostkę Wojskową z Nieżychowic. Wszystkim wielbicielom piłki nożnej życzymy kolejnych sukcesów i wielu emocji w dalszych sportowych rywalizacjach.