Wiadomości

POLICJANCI W III OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH W RATOWNICTWIE WODNYM

Data publikacji 12.05.2016

9-11 maja 2016 roku w Mrągowie odbyły się III Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. Do zawodów przystąpiło po dwóch policjantów pełniących na co dzień służbę na wodach i terenach przywodnych z każdego garnizonu Policji (łącznie 17 drużyn). Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajęła 3 miejsce.

Podczas zawodów garnizon pomorski reprezentowali policjanci z Referatu na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku: sierż. sztab. Łukasz Malinowski i st. sierż. Maciej Wąsicki.

W trakcie zmagań w czterech konkurencjach tj.
- teście wiedzy policyjnej,
- pływaniu 50 m na czas (w tym 16 m pod wodą),
- pływaniu 50 m na czas (w tym holowanie manekina 25 m),
- rajdzie łodzią służbową połączonym z symulacją akcji ratowniczej
reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajęła 3 miejsce. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z KWP Wrocław, a drugie z KWP Szczecin. Na uwagę zasługuję fakt, że w najbardziej spektakularnej konkurencji tj. rajdzie łodzią służbową po akwenie jeziora Czos, pomorscy policjanci osiągnęli drugi najlepszy czas ze wszystkich drużyn biorących udział w zawodach. Do zwycięzców zabrakło im tylko 1 sekundy.

W uroczystym zakończeniu zawodów uczestniczył Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Jan Lach oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie wraz z zastępcą, a także ścisłe kierownictwo Biura Prewencji KGP. Wśród zaproszonych gości znalazł się Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Burmistrz miasta Mrągowa oraz zaproszeni przedstawiciele innych służb tj. PSP oraz WOPR-u. Patronat nad zawodami objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Błaszczak.

Policjanci otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody pieniężne od Komendanta Głównego Policji. Serdecznie gratulujemy.