Wiadomości

ODBYŁ SIĘ BIEG O PUCHAR KOMENDANTA

Data publikacji 07.07.2014

W sobotę odbył się I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie Płotowo – Góra Siemierzycka. Z dystansem ponad 6 kilometrów zmierzyło się 107 biegaczy. Piękna trasa przebiegająca wokół Góry Siemierzyckiej (256m n.p.m.) była bardzo wymagająca. Mimo to pierwszy zawodnik na mecie pojawił się już po 19 minutach i 16 sekundach.

Bieg miał charakter otwarty i był jednym z punktów obchodów Święta Policji w powiecie bytowskim, a także upamiętnieniem 95 rocznicy powstania Policji. Jego celem była również promocja powiatu bytowskiego, popularyzacja i propagowanie biegów w regionie oraz upowszechnianie aktywnego wypoczynku. Ponadto, co bardzo ważne, zbieraliśmy plastikowe nakrętki, które są potrzebne na leczenie i rehabilitację Kuby Jankowskiego. Ustawiony przy biurze zawodów pojemnik został wypełniony po brzegi.

Współorganizatorami biegu byli: Klub Biegacza „Goch” Bytów, Kompleks Basenowo – Rekreacyjny NIMFA Spółka z.o.o., Nadleśnictwo Osusznica, Starostwo Powiatowe w Bytowie oraz Urząd Miejski w Bytowie.

Każdy uczestnik otrzymał koszulkę, a po zakończonym biegu pamiątkowy medal. Wśród uczestników zostało rozlosowanych ponad 20 nagród, a także nagroda główna – rower górski. Była również nagroda specjalna za zajęcie 95 miejsca. Dwa bilety na koncert zespołu Modern Talking ufundowane przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS trafiły do Łukasza Miąskowskiego. Klasyfikacja biegu prowadzona była w kategoriach kobiety i mężczyźni (miejsca 1-3) oraz najlepsza policjantka i najlepszy policjant. Puchary za pierwsze miejsce ufundował Komendant Powiatowy Policji w Bytowie, za drugie miejsce starosta bytowski, natomiast za trzecie Burmistrz Bytowa.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Antonina Rychter, zaraz za nią na drugim miejscu podium stanęła Justyna Janta-Lipińska, a na trzecim miejscu uplasowała się Justyna Nowodworska. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Łukasz Wirkus, drugie Krzysztof Rudnik, a trzecie Tomasz Kobus. Najlepszą policjantką okazała się Jadwiga Serafinowska-Wysmyk, a najlepszy w kategorii policjantów Dariusz Guzowski.

Komendant bytowskiej policji mł. insp. Andrzej Borzyszkowski składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za przybycie i udział w biegu. Szczególne podziękowania pragnie złożyć współorganizatorom za pomoc i przekazane doświadczenie, a także policjantkom, policjantom, pracownikom cywilnym policji i wszystkim innym osobom za zaangażowanie w przygotowanie.