POLICJANT Z CHOJNIC ZAJĄŁ III MIEJSCE W XI MISTRZOSTWACH POLSKI SPORTOWEGO JIUJITSU

Data publikacji 22.04.2013

St. post. Bartosz Stanke z chojnickiej komendy zajął III miejsce w XI Mistrzostwach Polski Sportowego Jiu-jitsu w Krośnie Odrzańskim. Wygrana zapewniła policjantowi start w mistrzostwach świata, które odbędą się jesienią tego roku  Katowicach.

W minioną sobotę w Krośnie Odrzańskim odbyły się XI Mistrzostwa Polski Sportowego Jiu-jitsu. W zawodach startowało 17 klubów z całej Polski. Sekcję KEMPO Chojnice reprezentował  m. in. policjant chojnickiej komendy st. post. Bartosz Stanke.

Policjant startował w konkurencji „walka sportowa Jiu-jitsu”, w kategorii wagowej do 85 kg. Dzięki celnemu uderzeniu przeciwnika w 28 sekundzie walki o brązowy medal wywalczył miejsce na podium. Zdobycie III miejsca jest przepustką do udziału  w mistrzostwach świata, które odbędą się jesienią tego roku w Katowicach.

St. post. Bartosz Stanke służy w Policji od listopada 2010 roku.  Na co dzień pełni służbę w Referacie Patrolowo – Interwencyjnym chojnickiej komendy. Sztukami walki interesuje się od kilku lat. W sekcji KEMPO Chojnice trenuje od września ubiegłego roku, gdzie szkoli się  systemem Kempo Tai Jutsu. Opiekunem sekcji jest emerytowany policjant Roman Wieszeń, który podczas mistrzostw także wywalczył III miejsce w konkurencji „wolna samoobrona”.