POLICJANT Z KWIDZYNA WICEMISTRZEM POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU

Data publikacji 26.05.2012

W miniona sobotę (26 maja br) w Koninie sierżant sztabowy Grzegorz Marczewski wywalczył drugie miejsce w X Pucharze Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu. W turnieju udział wzięło 460 zawodników z całego kraju.

W miniona sobotę (26 maja br.) w Koninie sierżant sztabowy Grzegorz Marczewski wywalczył drugie miejsce w X Pucharze Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu. W turnieju udział wzięło 460 zawodników z całego kraju.

W minioną sobotę (26 maja br.) w Koninie po raz dziesiąty zostały rozegrane zawody o Pucharu Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu. W turnieju zmierzyło się w sumie 460 zawodników. Wśród nich nie zabrakło Grzegorza Marczewskiego z komendy w Kwidzynie. Stoczył trzy zacięte pojedynki i wywalczył, w swojej kategorii wagowej do 100,5 kg - drugie miejsce. Poziom zawodów był bardzo wysoki o czym może świadczyć udział w nich wielokrotnego mistrza Polski i Europy – Piotra Bagińskiego.

Sierż. Marczewski pracuje w kwidzyńskiej komendzie od stycznia 2007r. jako przewodnik psa patrolowo-tropiącego. Wcześniej służył 2,5 roku w Oddziałach Prewencji Policji w Gdańsku. W codziennej służbie jego najwierniejszym partnerem jest pies Kern – owczarek niemiecki.

Mundurowy przyznaje, że Brazylijskie Jiu Jitsu stało się jego pasją m.in. dlatego, że jest  to sport walki z regułami, w której stosuje się tylko chwyty. Specjalizacją systemu jest walka w parterze (na ziemi). Walka ta jest bardzo techniczna i polega na przewidywaniu ruchów przeciwnika oraz kontrowania jego kontr, przez co BJJ często porównywane jest do gry w szachy.

Instruktorzy i część zawodników Tiger Team Kwidzyn to również policjanci, którzy zgodnie twierdzą, że traktują tą dyscyplinę sportu jako życiową pasję.