"PREWENCJA ALE INACZEJ"

Data publikacji 13.04.2012

13 kwietnia 2012 roku w Gimnazjum nr 4 w Słupsku odbył się finał kolejnej edycji programu  „Prewencja ale inaczej". W tym roku programem objęto ponad 800 uczniów klas pierwszych z sześciu słupskich gimnazjów oraz gimnazjum z Kobylnicy i Sycewic. Zwycięzcą turnieju finałowego zostało Gimnazjum nr 4 w Słupsku.

W piątek 13 kwietnia w Gimnazjum nr 4 w Słupsku odbył się finał kolejnej edycji programu  „Prewencja ale inaczej". Program realizowany jest od kilku lat przez Stowarzyszenie "Bezpieczny Region Słupski" i Komendę Miejską Policji w Słupsku.

W trakcie roku szkolnego policjanci KMP w Słupsku spotykali się z uczniami klas pierwszych sześciu słupskich gimnazjów oraz gimnazjum w Kobylicy i w Sycewicach. W czasie spotkań omawiali m.in. zasady odpowiedzialności karnej nieletnich, zagrożenie narkotykami, prezentowali rolę Policji, nakłaniali do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Podsumowaniem całorocznej pracy był turniej finałowy rozegrany w Gimnazjum nr 4, w którym  wzięło udział ponad 250 uczniów - 100 w roli zawodników, pozostali kibicowali swoim drużynom.

Zawody, na które składały się konkurencja strzelecka, test wiedzy prewencyjnej i sześć konkurencji sportowych wygrało Gimnazjum nr 4 ze Słupska. Kolejne miejsca zajęły Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 2 ze Słupska.

Nagrodę za najlepszy doping  zdobyło Gimnazjum w Sycewicach. Wszyscy zawodnicy uhonorowani zostali pucharami, medalami i nagrodami pamiątkowymi.

W trakcie imprezy słuchacze Szkoły Policji w Słupsku przedstawili dwie scenki rodzajowe prezentujące działania Policji, zaś przedstawiciele Stowarzyszenia "Malta" zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kolejna edycja programu w przyszłym roku szkolnym.