POLICYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Data publikacji 19.12.2010

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni w sobotę zorganizowali Turniej Piłki Nożnej. Z jedenastu zespołów biorących udział w zawodach na hali sportowej GOSiR w Gdyni wyłoniony został zwycięzca - Drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W minioną sobotę na hali sportowej Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdyni odbył się turniej piłki nożnej halowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz Przewodniczącego ZW NSZZP woj. pomorskiego. Do turnieju zorganizowanego przez Policyjne Związki zgłosiło się 11 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy :

Grupa A: KWP Gdańsk, KPP Wejherowo, Politycy
Grupa B: KPP Lębork, KMP Gdańsk, GOSiR Gdynia
Grupa C: KMP Gdynia, Straż Pożarna Gdynia, KPP Tczew
Grupa D: (KGP Warszawa), KPP Iława, KMP Słupsk

Mecze trwały po 12 minut. Po meczach grupowych przystąpiono do ćwierćfinałów, do których awansowały dwie najlepsze drużyny z grupy.

KWP Gdańsk - GOSiR Gdynia 1:0
KPP Wejherowo - KMP Gdańska 1:1 k. 9:8
Straż Pożarna - KMP Słupsk 4:1

W ostatnim ćwierćfinale zgromadzeni kibice oraz zawodnicy drużyn wyraz dużego uznania za ambicję kierowali do drużyny KMP Gdynia, która pokonała faworyta turnieju - drużynę KPP Iława 1:0. Niestety drużyna KMP Gdynia w półfinale nie sprostała drużynie KWP Gdańsk ulegając 3:0.

W sumie rozegrano 28 meczów, które ostatecznie wyłoniły zwycięzcę : KWP Gdańsk w finale pokonała KPP Wejherowo 4:0.

11. KPP Lębork

Na zakończenie turnieju Zastępca Komendanta Miejskiego w Gdyni - podinsp. Leszek Gurski w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku - nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego - wręczył wszystkim drużynom puchary oraz wyróżnienia indywidualne :

Najlepszy Bramkarz - Krzysztof Wasilewski - zespół KWP Gdańsk
Najlepszy Zawodnik - Grzegorz Zając - zespół KWP Gdańsk Król Strzelców - Daniel Stefński - zespół Straży Pożarnej w Gdyni
Nagroda Specjalna - "Najstarszy Zawodnik Turnieju" -Jan Otto - zespół KMP Gdynia

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju.