Wiadomości

„Ciche Trójmiasto” – gdańscy policjanci przeciwdziałali niebezpiecznym zachowaniom na drogach.

Data publikacji 10.07.2026

W ramach działań „Ciche Trójmiasto” policjanci z Gdańska przeciwdziałali niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Podczas czwartkowych działań mundurowi skontrolowali niemal 100 pojazdów i ujawnili ponad 50 wykroczeń. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi poziom hałasu emitowanego przez pojazdy, stan techniczny oraz zachowania kierujących, które mogły stwarzać zagrożenie na drodze.

Wczoraj zostały przeprowadzone działania „Ciche Trójmiasto”, które były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz przeciwdziałanie zjawiskom szczególnie uciążliwym i niebezpiecznym dla mieszkańców. Funkcjonariusze skupili się na eliminowaniu agresywnych zachowań kierujących, ograniczaniu przypadków rażącego naruszania przepisów ruchu drogowego oraz zapobieganiu organizowaniu i uczestnictwu w nielegalnych wyścigach.

Podczas działań policjanci skontrolowali 97 pojazdów oraz wylegitymowali 106 osób.

Jednym z elementów akcji były kontrole poziomu hałasu emitowanego przez pojazdy z wykorzystaniem sonometru. Funkcjonariusze przeprowadzili pięć takich kontroli, ujawniając cztery przypadki przekroczenia dopuszczalnych norm emisji hałasu. Wśród pojazdów niespełniających obowiązujących wymagań znalazły się trzy motocykle oraz jeden samochód osobowy.

Łącznie policjanci ujawnili 53 wykroczenia drogowe i nałożyli 48 mandatów karnych. Funkcjonariusze sporządzili także trzy wnioski o ukaranie do sądu.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze elektronicznie zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny lub wyposażenie nie spełniały obowiązujących wymagań określonych przepisami. Zatrzymano również jedno prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Powrót na górę strony