Wiadomości

Groził znajomemu, a ostatecznie podpalił jego samochód. Zdradził go monitoring

Data publikacji 03.06.2026

Kryminalni z drugiego komisariatu zatrzymali 30-letniego mieszkańca Słupska, który miał grozić swojemu znajomemu, a następnie w nocy przyszedł na jego posesje i podpalił jego samochód. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci Referatu Kryminalnego z Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za podpalenie samochodów w jednej z miejscowości powiatu słupskiego. Do zdarzenia doszło nad ranem, 31 maja, kiedy to służby odebrały zgłoszenie o pożarze samochodów na jednej z posesji. Pracujący na miejscu funkcjonariusze szybko ustalili, że nie doszło tu do nieszczęśliwego zdarzenia losowego, a celowego podpalenia pojazdu, od którego ogniem zajęły się dwa kolejne samochody zaparkowane obok podpalonego BMW. Łączne straty wyceniono na ponad 40 tysięcy złotych. Dalsze ustalenia kryminalnych doprowadziły ich do 30-latka, który przed podpaleniem miał również grozić właścicielowi samochodu. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec 30-latka środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony