Wiadomości

Zatrzymany poszukiwany 59-latek, który kierował w stanie nietrzeźwości pomimo sądowego zakazu.

Data publikacji 15.09.2025

Policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali 59-letniego mieszkańca Kokoszkowa, który według zgłoszenia miał poruszać się pojazdem w stanie nietrzeźwości. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, posiada dwa aktywne, dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na okres 1 roku.

Wczoraj około 22.00 funkcjonariusze ruchu drogowego zostali wysłani przez dyżurnego miasta na zjazd z Estakady Kwiatkowskiego w ul. Wiśniewskiego, gdzie miał znajdować się nietrzeźwy kierowca, któremu dalszą jazdę uniemożliwił zgłaszający. Na miejscu policjanci zastali świadków oraz 59-letniego mieszkańca Kokoszkowa, który kierował osobowym fordem. Mundurowi ustalili, że 59-latek poruszał się całą szerokością jezdni, nie trzymając się swojego pasa ruchu. W związku z powyższym uniemożliwiono mu dalszą jazdę i powiadomiono o tym fakcie Policję. Policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol, zbadali jego trzeźwość, miał ponad 1,5 promila w organizmie. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna ma podwójny sądowy dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto w systemach policyjnych 59-latek widniał się jako osoba poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

 

Funkcjonariusze przewieźli 59-latka do policyjnej celi, skąd zostanie przewieziony do aresztu śledczego.

  • Zatrzymany poszukiwany 59-latek, który kierował w stanie nietrzeźwości pomimo sądowego zakazu wszelkich pojazdów mechanicznych.
Powrót na górę strony