Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Nie bądźmy obojętni wobec osób narażonych na wychłodzenie

Data publikacji 21.11.2024

Spadek temperatury oraz nocne przymrozki to czas, kiedy warto pamiętać o osobach bezdomnych i samotnych. Każdy z nas może pomóc osobom pozbawionym dachu nad głową. Policjanci z powiatu gdańskiego monitorują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń.

Nadeszła pora jesienno-zimowa. Z każdym dniem temperatura na zewnątrz jest coraz niższa. Należy pamiętać, że również niewielki mróz może być przyczyną śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. Niska temperatura powietrza jest szczególnie niebezpieczna dla osób samotnych, narażonych na wychłodzenie i bezdomnych. Stąd też policjanci z powiatu gdańskiego apelują o potrzebie zwrócenia szczególnej uwagi na takie właśnie osoby.

 

Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, a także nietrzeźwe, które również narażone są na wychłodzenie organizmu.

 

W sytuacji, która bezpośrednio zagrażałaby życiu lub zdrowiu osób, należy kontaktować się bezpośrednio z numerem alarmowym 112.

 

Zgłoszeń można dokonać również za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie oraz wybrać kategorię zgłoszenia. Jedną z nich jest ta dotycząca „osób bezdomnych wymagających pomocy”.

  • policjanci kontrolują dworce i ogródki działkowe
  • policjanci kontrolują dworce i ogródki działkowe
Powrót na górę strony