Wiadomości

Trzech pijanych kierujących jednośladami zatrzymanych

Data publikacji 10.07.2024

Wczoraj policjanci z Komisariatów Policji w Pelplinie i Gniewie zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Jednym z nich był 52-latek kierujący motorowerem, któremu za jazdę po alkoholu grozi nawet do 3 lat więzienia. Jeden z cyklistów miał sądowy zakaz poruszania się rowerem na okres 36 miesięcy, a najstarszy z zatrzymanych, 61-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego miał 1.72 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj policjanci z Komisariatów Policji w Pelplinie i Gniewie zatrzymali trzech mężczyzn kierujących jednośladami pod wpływem alkoholu. Zatrzymanym przez mundurowych z Komisariatu Policji w Pelplinie był 52-letni mieszkaniec gminy Pelplin, który prowadził motorower, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia. Tego samego dnia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gniewie zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Pierwszy z nich, 59-letni mężczyzna, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia rowerów na okres 36 miesięcy obowiązujący go od lutego tego roku. Drugi zatrzymany, 61-letni cyklista, stwarzał nie tylko zagrożenie dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 1,72 promila alkoholu we krwi.

Policjanci przypominają! Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Alkohol zmniejsza zdolność reakcji, zaburza ocenę sytuacji i zwiększa ryzyko wypadków.

• Nigdy nie prowadź po alkoholu — nawet niewielka ilość alkoholu może wpłynąć na Twoje zdolności kierowania.

• Zaplanuj powrót — jeśli wiesz, że będziesz spożywać alkohol, zorganizuj sobie transport z góry, np. taksówką czy z pomocą osoby trzeźwej.

• Bądź odpowiedzialny — przypominaj innym o niebezpieczeństwach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu.

• Reaguj — jeśli widzisz, że ktoś zamierza prowadzić pod wpływem alkoholu, zareaguj i postaraj się go powstrzymać.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich. Dbajmy o to, aby każdy z nas mógł bezpiecznie wrócić do domu.

  • zdjęcie poglądowe policjanta z alkomatem
Powrót na górę strony