Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – spotkanie profilaktyczne z dziećmi

Data publikacji 10.07.2024

Wakacje w pełni, a wraz z nimi upały i wycieczki nad wodę. Morze, jeziora, stawy, rzeki czy kąpieliska to idealne miejsca do wypoczynku. Niestety jest to również okres, w którym dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom, policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z dziećmi, które spędzają wakacje na kolonii letniej w Harcerskim Ośrodku Kolonijno-Obozowym Skaut w Orkuszu i przekazała im cenne porady dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.

W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, kwidzyńska funkcjonariuszka spotkała się z dziećmi aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, których zarówno dzieci jak i dorośli powinni przestrzegać w trakcie wypoczynku nad wodą. Policjantka apelowała aby korzystać tylko ze strzeżonych kąpielisk oraz  miejsc typowo wyznaczonych do kąpieli. Funkcjonariuszka podkreślała żeby zawsze stosować się do obowiązujących oznaczeń oraz zapoznawaniu się z regulaminami kąpielisk. W trakcie spotkania przypominano jaki kolor flagi zezwala na wejście do wody oraz o nieprzecenianiu swoich umiejętności pływackich, a w trakcie korzystania ze sprzętów wodnych, takich jak kajaki czy łodzie obowiązkowo należy zakładać kapoki. Policjantka przypominała, że woda, nawet najspokojniejsza, może stać się niebezpiecznym groźnym żywiołem.

Podczas spotkania omówiony został również konkurs organizowany w ramach akcji pn. „Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą. Policjantka zachęcała dzieci do udziału w konkursie, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody za stworzenie prac.

Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą oraz sesją pytań i odpowiedzi, podczas której dzieci mogły dowiedzieć się więcej o pracy policjantów i zadawać pytania dotyczące bezpieczeństwa. Dzięki takim spotkaniom dzieci będą lepiej przygotowane do spędzenia wakacji w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Policjanci apelują do rodziców i opiekunów, aby również przypominali swoim pociechom o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

  • policjanci z dziećmi podczas spotkania profilaktycznego
  • policjanci z dziećmi podczas spotkania profilaktycznego
  • policjanci z dziećmi podczas spotkania profilaktycznego
  • policjanci z dziećmi podczas spotkania profilaktycznego
  • policjanci z dziećmi podczas spotkania profilaktycznego
Powrót na górę strony