Wiadomości

Policjant z Sierakowic po służbie zatrzymał złodzieja, który dodatkowo był poszukiwany

Data publikacji 10.07.2024

Bycie policjantem to coś więcej niż praca w ustalonych godzinach. To służba, którą policjanci pełnią przez całą dobę. Swoją postawą potwierdził to policjant z Komisariatu Policji w Sierakowicach, który w czasie wolnym na terenie targowiska gminnego zatrzymał sprawcę kradzieży. Zatrzymany mężczyzna był też poszukiwany przez organy ścigania.

W minioną  sobotę funkcjonariusz Komisariatu Policji w Sierakowicach, asp. szt. Mirosław Lejkowski będąc poza służbą na terenie targowiska gminnego w Sierakowicach na widok uciekającego mężczyzny, który wcześniej dokonał kradzieży odzieży, zatrzymał go a następnie wezwał na miejsce patrol Policji. Dodatkowo okazało się, że 37-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez policjanta był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową. W związku z popełnionym wykroczeniem sprawcę ukarano mandatem karnym.

Swoją postawą policjant udowodnił, że funkcjonariusz Policji pełni służbę przez całą dobę a bycie policjantem to misja, służba społeczeństwu i przede wszystkim gotowość, by o każdej porze dnia oraz nocy reagować na łamanie prawa.

Powrót na górę strony