Wiadomości

Policjanci spotkali się z uczestnikami kolonii letnich na przystani wodnej w Nadolu

Data publikacji 10.07.2024

Policjanci spotkali się z kolonistami na przystani wodnej w Nadolu w ramach akcji informacyjno- edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i o bezpiecznych zachowaniach na drodze.

Wczoraj funkcjonariusze z Wejherowa i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku (Wydziału Konwojowo-Ochronnego) w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowali spotkanie, dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dla około 60-stu kolonistów z woj. małopolskiego wypoczywających na terenie gminy Gniewino. Podczas spotkania na przystani wodnej nad jeziorem, policjanci instruowali uczestników spotkania jak zachowywać się nad wodą, zwracali uwagę aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach (m.in. czerwonej flagi). Koloniści dowiedzieli się także jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego, rowerzystą czy kierowcą hulajnogi, w tym elektrycznej. Przypomniano zasady związane z użytkowaniem hulajnóg elektrycznych i zwykłych. Funkcjonariusze zwracali uwagę na konieczność noszenia odblasków zwłaszcza przez pieszych poruszających się w obrębie dróg po zmierzchu.

Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość zapoznania się z pracą funkcjonariuszy Wydziału Konwojowo-Ochronnego KWP w Gdańsku.

Wszystkie dzieci chętnie brały udział w spotkaniu, zadawały pytania i uczestniczyły w dyskusjach o bezpiecznych zachowaniach. W trakcie spotkania rozdano uczestnikom warsztatów ulotki informacyjne o konkursie „Artystyczny PrzeWODNIK”.

  • policjanci podczas akcji profilaktycznej
  • policjanci podczas akcji profilaktycznej
  • policjanci podczas akcji profilaktycznej
  • policjanci podczas akcji profilaktycznej
Powrót na górę strony