Wiadomości

Policjanci ustalają przyczyny wypadku z udziałem rowerzystów

Data publikacji 10.07.2024

Wczoraj 9 lipca policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem 34-letniej kobiety i 6-letniego chłopca jadących rowerami. Według wstępnych ustaleń na DW222 w miejscowości Gołębiewko (Gmina Trąbki Wielkie) 38-letni kierująca fordem wjechał w rowerzystów jadących w stronę Gdańska. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj 9 lipca około godziny 15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 222 w miejscowości Gołębiewko (Gmina Trąbki Wielkie). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol z drogówki.

 

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalił jego przebieg. 38-letni mężczyzna kierujący fordem jadąc w kierunku Gdańska, najechał na dwoje rowerzystów poruszających się w tym samą stronę. 38-letnia kobieta i jej 6-letni syn jadący rowerami zostali ranni. Rowerzystka została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego natomiast chłopiec karetką do szpitali w Gdańsku.

 

Policjanci ruchu drogowego wspólnie z technikiem kryminalistyki pod nadzorem prokuratora i zastępcy naczelnika wydziału ruchu drogowego sporządzili oględziny pojazdów i wykonali oględziny miejsca wypadku oraz szkic sytuacyjny, a także zdjęcia. Kierujący fordem został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość– był trzeźwy. Policjanci zatrzymali też prawo jazdy 38-latkowi i zabezpieczyli jego krew do badań pod kątem środków psychoaktywnych. Mundurowi zabezpieczyli też rowery i samochód do badań.

 

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci ponawiają apel o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na tym, co dzieje się na drodze. Kierujący są zobowiązani do dostosowania prędkości do warunków ruchu oraz obowiązujących przepisów. Szczególnie teraz, gdy na drogach wiele osób korzysta z motocykli, rowerów, hulajnóg i innych urządzeń do transportu, czy przemieszcza się na piechotę, każdy, kto korzysta z drogi, dla własnego bezpieczeństwa powinien mieć na uwadze przepisy oraz zachować rozsądek.

  • policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony