Wiadomości

Kolejne uderzenie pomorskich policjantów w przestępczość samochodową

Data publikacji 09.07.2024

Niemal 100 skontrolowanych punktów złomowania i dystrybucji używanych części, a także pół tysiąca sprawdzonych pojazdów, 7 zabezpieczonych pojazdów - to rezultat działań pomorskich policjantów, nadzorowanych przez kryminalnych z Sekcji dw. z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w których brali udział policjanci różnych pionów – kryminalnych, prewencji, ruchu drogowego komend miejskich oraz powiatowych z całego województwa.

Podczas prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej na terenie naszego województwa, pomorscy policjanci sprawdzili 95 punktów złomowania i dystrybucji używanych części. Mundurowi skontrolowali wytypowane warsztaty samochodowe, garaże oraz hale magazynowe, w których ukrywane były uprzednio skradzione pojazdy lub też dochodziło do rozbierania na części.

W czasie trwania działań koordynowanych przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku mundurowi szczegółowo sprawdzili pod kątem legalności 467 pojazdów, które znajdowały się w wytypowanych punktach, a także wylegitymowali 330 osób.

W ich rezultacie policjanci odzyskali 4 skradzione i przywłaszczone pojazdy o wartości niemal 200 tysięcy złotych, tym Audi A3 odzyskane w powiecie starogardzkim a skradzione z terenu Hiszpanii.

Mundurowi zabezpieczyli także kolejne 3 pojazdy o łącznej wartości 350 tysięcy złotych, które nosiły ślady przerobienia numerów VIN.

Dodatkowo podczas kontroli jednej z posesji na terenie powiatu malborskiego tamtejsi kryminalni wspólnie z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska sporządzili dokumentację z ujawnionego przez nich procederu przewozu niebezpiecznych odpadów z Niemiec oraz nielegalnej rozbiórki pojazdów.

Przeprowadzone przez mundurowych działania były wspólną pracą  policjantów różnych pionów – kryminalnych, prewencji oraz ruchu drogowego komend miejskich oraz powiatowych z całego województwa.

W czynnościach uczestniczyli specjaliści z zakresu mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Akcje mundurowych ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej będą odbywały się cyklicznie.

  • Zabezpieczone samochody
  • Zabezpieczone samochody
  • Zabezpieczone samochody
  • Zabezpieczone samochody
  • Zabezpieczone samochody
  • Zabezpieczone samochody
  • Zabezpieczone samochody
  • Zabezpieczone samochody
  • Zabezpieczone samochody
  • Zabezpieczone samochody
Powrót na górę strony