Wiadomości

Zarzuty za sprzedaż w Internecie podrabianej odzieży. Policjanci zabezpieczyli ponad 120 szt. różnego rodzaju ubrań.

Data publikacji 19.06.2024

Nawet 2 lata pozbawienia wolności grożą 47-letniej słupszczance, która oferowała do sprzedaży w Internecie ubrania zawierające podrabiane znaki towarowe znanych światowych marek odzieżowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli do tej sprawy ponad 120 sztuk m.in. spodni, kurtek, koszulek, pasków, torebek i innych elementów garderoby, a po zapoznaniu się z opinią biegłego i zgromadzeniu kolejnego materiału dowodowego skierowali do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Sprawę dotyczącą wprowadzania do obiegu ubrań zawierających znaki towarowe znanych światowych producentów odzieżowych zainicjowali funkcjonariusze operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Z ustaleń mundurowych wynikało, że na jednym z portali sprzedażowych, mieszkanka Słupska oferuje do sprzedaży różnego rodzaju ubrania z logami znanych firm odzieżowych, których oryginalność mogła być wątpliwa. Policjanci w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili tożsamość kobiety, która sprzedawała w sieci ubrania, a następnie wytypowali miejsce, w którym są one przechowywane. Podczas przeszukania, jednego z mieszkań w Słupsku mundurowi zabezpieczyli różnego rodzaju ubrania – spodnie, kurtki, sukienki, koszulki, paski, torebki i inne – łącznie ponad 120 sztuk. Cechą wspólną wszystkich tych ubrań były umieszczone na nich znaki towarowe należące do największych światowych producentów i projektantów odzieżowych. Znalezione ubrania funkcjonariusze zabezpieczyli jako dowód w sprawie, a następnie przekazali je biegłemu, który wydał opinię i potwierdził, że są one podrabiane.

Z ustaleń policjantów wynika, że 47-letnia słupszczanka zaangażowana była w proceder sprzedaży w Internecie podrabianych ubrań przynajmniej od połowy ubiegłego roku. Kobieta usłyszała zarzut wprowadzania do obrotu ubrań zawierających podrobione znaki towarowe, a zgromadzony materiał dowodowy wraz z aktem oskarżenia w tej sprawie został przekazany do sądu. Za popełnione przestępstwo grozi jej teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci zabezpieczyli podrabianą odzież
  • policjanci zabezpieczyli podrabianą odzież
Powrót na górę strony