Wiadomości

25-latka usłyszała zarzuty za oszustwo 28 osób z terenu Polski

Data publikacji 18.06.2024

28 zarzutów dotyczących oszustw internetowych usłyszała wczoraj 25-letnia mieszkanka powiatu puckiego. Oferując od 2019 roku, na sprzedaż nieistniejące smartfony, wprowadzała w błąd kilkudziesięciu obywateli naszego kraju. Została doprowadzona do puckiej komendy z zakładu karnego, w którym od lipca 2023 roku przebywa za podobne czyny przestępcze. Jej dalszym losem i czasem spędzonym w zakładzie karnym, ponownie zajmie się sąd.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego puckiej komendy, prowadzili czynności dotyczące zgłoszonych oszustw internetowych na szkodę mieszkańców powiatu puckiego. Śledczy ustalili, że sprzedający na portalu sprzedażowym, wystawiał telefon komórkowy, a po otrzymaniu wpłaty pieniędzy za jego zakup, nie przesyłał przedmiotu do kupującej osoby.

Zebrany materiał dowodowy doprowadził śledczych do 25-letniej mieszkanki powiatu puckiego, która od września 2023 roku przebywa w zakładzie karnym za podobne oszustwa.

Policjanci ustalili, że 25-latka, za pośrednictwem internetowych stron sprzedażowych, oszukiwała zainteresowanych kupnem telefonów komórkowych. Podając się za inną osobę, wystawiała smartfon jako otrzymany w prezencie, nowy, nieużywany w wyższej kwocie lub jako używany w bardzo dobrym stanie, w  niższej kwocie. Nieistniejące telefony wystawiane na sprzedaż, oferowane były zainteresowanym w kwocie od 950 zł do 2300zł. Po otrzymaniu pieniędzy wpłacanych na różne konta bankowe, 25-latka urywała kontakt z pokrzywdzonymi.

Śledczy z puckiej komendy ustalili ponadto, że 25-latka dopuszczała się przestępczych czynów od 2019 roku na terenie całego kraju. Zebrany materiał dowodowy z wielu jednostek Policji, pozwolił przedstawić młodej mieszkance powiatu puckiego 28 zarzutów dotyczących oszustw internetowych.

Wczoraj 25-latka została doprowadzona z zakładu karnego przez funkcjonariuszy z Wydziału Konwojowo – Ochronnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, do puckiej komendy, gdzie usłyszała 28 zarzutów.

Puccy policjanci przypominają, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oszukuje inną osobę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 8. 

  • Zatrzymana 25-latka
  • Zatrzymana 25-latka
  • Zatrzymana 25-latka
  • Zatrzymana 25-latka
  • Zatrzymana 25-latka
  • Zatrzymana 25-latka
Powrót na górę strony