Wiadomości

Zarzut i areszt dla 29-latki za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 12.06.2024

Kryminalni z komisariatu przy ul. Kartuskiej zatrzymali 29-latkę z Gdańska, która odpowie za udział w obrocie znacznej ilości narkotyków. Podczas kontroli pojazdu, którym poruszała się zatrzymana i w trakcie przeszukania jej mieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 1520 porcji różnego rodzaju środków odurzających. W prokuraturze podejrzana usłyszała zarzut w tej sprawie, a sąd aresztował ją na trzy miesiące. Grozi jej teraz kara nawet do 12 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu przy ul. Kartuskiej podczas swojej pracy zdobyli informację na temat kobiety kierującej volkswagenem golfem, która miała mieć przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze na ulicy Bulońskiej zauważyli poszukiwany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Policjanci wylegitymowali 29-latkę z Gdańska siedzącą za kierownicą volkswagena i wezwali ją do wydania środków odurzających. Kobieta przyznała, że ma przy sobie narkotyki. Podczas przeszukania auta w torebce kobiety policjanci znaleźli trzy woreczki strunowe z substancją koloru białego i trzema tabletkami koloru zielonego. 29-latka przyznała, że jest to mefedron i tabletki psychotropowe. Podczas przeszukania mieszkania gdańszczanki w sypialni policjanci ujawnili kolejne porcje narkotyków. W szafce nocnej leżały woreczki z zabronionymi substancjami. W trakcie prowadzonych czynności kryminalni zabezpieczyli także w mieszkaniu 29-latki gotówkę, wagę elektroniczną oraz kilka telefonów.
Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, a zabezpieczone narkotyki policjanci przekazali do badań biegłemu sądowemu. Dzięki zgromadzonym przez policjantów dowodom prokurator przedstawił podejrzanej zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków psychotropowych. Podczas przeprowadzonych badań biegły sądowy ustalił, że policjanci zabezpieczyli znaczą ilość narkotyków w postaci 1360 porcji mefedronu, 16 porcji marihuany i 144 tabletki psychotropowe. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego i kobieta trafiła na trzy miesiące do aresztu.
Za wprowadzanie do obrotu narkotyków grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość narkotyków, wówczas kara wynosi od 2 do 12 lat więzienia.

  • zabezpieczone środki odurzające
Powrót na górę strony