Wiadomości

Jechał 101 km/h na obowiązującej 40-tce, stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 14 punktami karnymi

Data publikacji 11.06.2024

Wczoraj na terenie jednej z miejscowości powiatu, policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 14 punktami karnymi. Zatrzymano mu także prawo jazdy.

Wczoraj, 10 czerwca 2024 roku, około godziny 19:30, na terenie Pobłocia policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości. W pewnym momencie, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, mundurowi zatrzymali kierującego samochodem marki Toyota, z powodu znacznego przekroczenia prędkości. 70-latek jechał z prędkością 101 km/h, co oznacza, że przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Skutkiem tego wykroczenia było ukaranie 70-latka mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz nałożeniem 14 punktów karnych. Ponadto kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też apelujemy do kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i jazdę rozwagą oraz z bezpieczną prędkością, która jest zgodna z obowiązującymi przepisami.

Pamiętajmy, że każdy kilometr więcej na liczniku, to kolejne ryzyko, że ta prędkość przyczyni się do spowodowania zdarzenia drogowego. Szczególną ostrożność należy zachować w strefach zamieszkania i w rejonach przejść dla pieszych.

Powrót na górę strony