Wiadomości

Używał cudzej karty bankowej – policjanci ogłosili mu 7 zarzutów

Data publikacji 11.06.2024

46-letni mężczyzna usłyszał 7 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem i przywłaszczenia rzeczy. Przywłaszczył on sobie cudzy telefon komórkowy i kartę bankomatową, którą płacił w sklepach. Pruszczańscy kryminalni zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

Pod koniec maja 27-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego zgłosił w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, że ktoś na terenie Gminy Pruszcz Gdański ukradł jego telefon i kartę bankową, którą płacił w sklepach.

Policjanci wydziału kryminalnego z pruszczańskiej komendy, którzy zajęli się tą sprawą, ustalili okoliczności zdarzenia i wytypowali krąg osób podejrzewanych. Okazało się, że za to przestępstwo może odpowiadać 46-letni mieszkaniec Gminy Żukowo, kierowca jednej z firm przewozowych, którego mundurowi powiązali z tą sprawą.

Już 6 czerwca kryminalni zatrzymali wytypowanego mężczyznę. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Kryminalni znaleźli przy nim utracony przez 27-latka telefon. Podczas czynności okazało się, że zatrzymany przywłaszczył sobie kartę bankomatową i telefon, które 27-latek zostawił w jego aucie. 46-latek używał karty do płacenia za zakupy.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu 7 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem i przywłaszczenia cudzej rzeczy.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za swoje czyny.

Mundurowi przypominają, że płatność zbliżeniowa cudzą kartą to przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony