Wiadomości

Ukradł ponad 25 000 złotych z konta bankowego- Został zatrzymany ze znaczną ilością narkotyków.

Data publikacji 11.06.2024

Dzięki szybkiej reakcji i dobremu rozpoznaniu, kartuscy kryminalni w dniu otrzymania zgłoszenia o kradzieży pieniędzy z konta 84-latka, zatrzymali 43-letniego członka rodziny pokrzywdzonego, który jak się okazało ukradł z konta bankowego w sumie 25 200 zł. Dodatkowo podczas zatrzymania 43-latek miał przy sobie znaczną ilość narkotyków.

W miniony piątek kartuscy policjanci przyjęli zawiadomienie od 84-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który zgłosił kradzież pieniędzy z konta bankowego. Mundurowi ustalili, że sprawca, a dokładnie członek rodziny zgłaszającego w ciągu kilku dni wypłacił pieniądze o łącznej sumie 25 200 zł w jednym z bankomatów w Kartuzach. Kartuscy kryminalni natychmiast zajęli się tą sprawą. Dzięki uzyskanym informacjom policjanci tego samego dnia potwierdzili, kto dokonał kradzieży oraz zatrzymali 43-letniego sprawcę. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Dodatkowo podczas zatrzymania mężczyzna miał przy sobie znaczną ilość narkotyków o łącznej wadze ponad 70 gramów.

Wczoraj policjanci doprowadzili 43-latka do sądu, gdzie odbyło się posiedzenie aresztowe. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za popełnione czyny 43-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony