Wiadomości

Urządzili sobie wyścigi na drodze. Stracili prawo jazdy

Data publikacji 10.06.2024

Dwóch młodych kierowców urządziło sobie nielegalny wyścig pędząc w obszarze zabudowanym 108 km/h. Nie wiedzieli, że tuż za nimi jedzie nieoznakowany radiowóz. Zostali ukarani wysokimi mandatami, a ich prawo jazdy zostało zatrzymane na najbliższe trzy miesiące.

W piątek policjanci bytowskiego ruchu drogowego uczestniczyli w działaniach „prędkość”. Przejeżdżając przez Czarną Dąbrówkę funkcjonariusze zauważyli jadące z nadmierną prędkością dwa pojazdy, które niewątpliwie stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym. Natychmiast ruszyli za kierowcami nieoznakowanym radiowozem i dokonali pomiaru ich prędkości. W obszarze zabudowanym, gdzie ograniczenie wynosiło 50 km/h pędzili oni 108 km/h. Jak się okazało, za kierownicą nissana i peugeota siedzieli młodzi mężczyźni w wieku 23 i 24 lata. Ich prawo jazdy zostało zatrzymane oraz otrzymali mandaty w wysokości 1500 zł i 13 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych. Gdy prędkość rośnie, kierowca ma mniej czasu na reakcję w przypadku nieprzewidzianych sytuacji. Bądźmy odpowiedzialni na drodze.

  • zdjęcie z miernika prędkości
Powrót na górę strony