Wiadomości

Byli po służbie i zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 10.06.2024

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku po zakończonej służbie zatrzymali 21-letniego mieszkańca Gdańska, który ukradł kilka butelek drogiego alkoholu. Gdy mężczyzna próbował uciec ze swoim łupem, przeszkodził mu pracownik ochrony, wtedy sprawca zaczął go bić. Zatrzymany 21-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i został objęty policyjnym dozorem. Za tego typu przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

W miniony czwartek policjantka z Wydziału poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz policjant z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku po zakończonej służbie postanowili zrobić zakupy. Policjanci, wjeżdżając na parking jednego z dyskontów, zauważyli przed sklepem interweniującego pracownika ochrony. W pewnym momencie ujęty mężczyzna, próbując się oswobodzić, zaczął uderzać pracownika w twarz. Policjanci natychmiast wysiedli z samochodu i ruszyli na pomoc, szybko sprawcę zatrzymali i obezwładnili. Funkcjonariusze powiadomili oficera dyżurnego, który skierował na miejsce policyjny patrol. Zatrzymany 21-latek z Gdańska trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna ukradł w sklepie trzy litrowe butelki brandy o wartości kilkuset złotych. Swój łup schował do plecaka, przeszedł za linię kas, a gdy próbował wyjść ze sklepu, zareagował pracownik ochrony. Wówczas mężczyzna stał się agresywny, nie chciał oddać butelek z alkoholem i zaczął bić interweniującego pracownika.

21-latek został doprowadzony do prokuratora, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór.

Za tego typu przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony