Wiadomości

Wywiadowcy zatrzymali 31-latka bez uprawnień, który kierował autem wynajętym na cudze dane.

Data publikacji 29.05.2024

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 31-latka z Gdańska, który kierował autem bez uprawnień, a samochód wynajął, posługując się cudzym kontem i danymi. Sprawca usłyszał zarzut za oszustwo i grozi mu do 8 lat więzienia.

W poniedziałek rano policyjni wywiadowcy we współpracy z kryminalnymi ze Śródmieścia uzyskali informację, że w rejonie dzielnicy Rudniki porusza się samochód na minuty marki Renault Arkana, którego kierujący nie ma uprawnień i wynajął to auto na dane innej osoby. Wywiadowcy z gdańskiej komendy ruszyli we wskazany rejon i na ul. Opłotki zauważyli samochód, którego szukali. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli. W trakcie interwencji policjanci potwierdzili, że 31-letni gdańszczanin nie ma uprawnień do kierowania, a pojazd na minuty wynajął na dane inne osoby, posługując się jej kontem i powodując straty na kwotę prawie 400 złotych. Samochód, którym kierował 31-latek, przekazano przedstawicielowi firmy wynajmującej auta. Wczoraj podejrzany usłyszał zarzut za przestępstwo oszustwa.

Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. A to oznacza, że minimalna grzywna za kierowanie samochodem bez uprawnień to 1500 zł, a maksymalna – aż 30 tysięcy złotych. Poza tym sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony