Wiadomości

Sprawcy kradzieży rozbójniczej zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 29.05.2024

Policjanci z pruszczańskiej komendy zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej. 31-letni mężczyzna wraz z 19-letnią kobietą ukradli artykuły spożywcze ze sklepu na terenie miasta i użyli przemocy fizycznej wobec interweniującego pracownika ochrony w celu utrzymania się w ich posiadaniu. Zatrzymani usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

W piątek 17 maja do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim dotarło zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie miasta doszło do kradzieży rozbójniczej. Sprawcy ukradli artykuły spożywcze i użyli przemocy wobec interweniującego pracownika ochrony.

Na miejsce dyżurny natychmiast skierował patrol z wydziału prewencji. Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, którego ujął pracownik sklepu i przewieźli do policyjnego aresztu. Podczas dalszych czynności okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest w celu odbycia zasądzonej wcześniej kary 149 dni pozbawienia wolności. 

Ze zgromadzonych dowodów wynikało, że wspólnie z zatrzymanym przestępstwa dopuściła się także kobieta. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego, którzy zajęli tą sprawą, zebrali dostępne informacje i ustalili, kto mógł wspólnie z zatrzymanym brać udział w opisanym zdarzeniu. 

Wczoraj, 28 maja kryminalni zatrzymali 19-letnią mieszkankę Gdańska, którą powiązali z tą sprawą. 

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na postawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży rozbójniczej. 

Kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony