Wiadomości

Uratowano mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie

Data publikacji 29.05.2024

Zdecydowane działania policjantów i świadka zapobiegły tragedii. Mundurowi mając informację od kobiety, że pewien mężczyzna chce targnąć się na swoje życie, od razu rozpoznali go na kamerach monitoringu i dotarli do jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna trafił do szpitala.

Ratowanie ludzkiego zdrowia i życia to stały element policyjnej służby, a każda interwencja zakończona skutecznym działaniem to powód do dumy i motywacja do dalszej służby. Wczoraj około godz. 16.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Sopocie otrzymał informację od kobiety, że pewien mężczyzna chce targnąć się na swoje życie. Osoba zgłaszająca przekazała, że mężczyzna przyszedł do jej sklepu pożegnać się i oświadczył, że idzie się powiesić, nie znała go z imienia i nazwiska. Mając te informacje dyżurny od razu skierował na miejsce policjantów prewencji i o zdarzeniu powiadomił pozostałych funkcjonariuszy pełniących służbę w Sopocie. Ogłoszony został alarm dla sopockich policjantów i wsparcia w poszukiwaniach udzielili też funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku.

W wyniku intensywnych działań sopoccy policjanci na podstawie analizy zapisu kamer monitoringu rozpoznali poszukiwanego mężczyznę z wcześniejszej interwencji, ustalili jego tożsamość, a następnie pilnie pojechali do jego miejsca zamieszkania. Drzwi były zamknięte, ale z pomocą właściciela mieszkania mundurowi dostali się do środka, gdzie odnaleźli poszukiwanego mężczyznę. Funkcjonariusze otoczyli go opieką i przekazali ratownikom medycznym. Mężczyzna trafił do szpitala. Jak się okazało był nietrzeźwy i miał blisko 3 promile alkoholu.

Policjanci przypominają!

Jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić, każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami, jednak zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo, np.:

- 116 123 – Telefon zaufania dla dorosłych

- 116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

- 800 702 222 – Centrum wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym

Zgłaszamy się też z apelem do sąsiadów. Za każdym razem, kiedy macie podejrzenie, że Waszym sąsiadom mogło stać się coś złego, reagujcie! Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie. Pamiętajcie o tym i dzwońcie na numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego sopockiej komendy na numer 47 74 26 222.

Powrót na górę strony