Wiadomości

Kobieta znęcała się psychicznie i fizycznie nad mężem.

Data publikacji 28.05.2024

Policjanci zatrzymali sprawczynię przemocy, 62-letnią mieszkankę Kościerzyny. Jak ustalili wstępnie mundurowi, kobieta od dłuższego czasu stosowała przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojego męża. Za przestępstwo znęcania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec 62-latki dozór policyjny oraz zakaz zbliżania.

W sobotę po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Kościerzyny. Oficer natychmiast w to miejsce wysłał patrol policyjny. Mundurowi gdy przyjechali na miejsce ustalili, że kobieta tego wieczoru będąc pod wpływem alkoholu, ubliżała mężowi i biła go. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie kobiecie zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad mężem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Kościerzynie zastosował wobec 62-latki dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Policjanci przypominają, że przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! 226687000 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.

Powrót na górę strony