Wiadomości

Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 24.05.2024

Dzięki pracy policjantów kryminalnych i prewencji z komisariatu przy ul. Platynowej odpowiedzialności nie unikną dwie osoby, które posiadały znaczną ilość środków odurzających. We wtorek po południu kryminalni zatrzymali najpierw 28-latka, który w piwnicy miał prawie 440 porcji handlowych amfetaminy, marihuany i tabletki psychotropowe. Trzy godziny później funkcjonariusze prewencji osadzili w policyjnym areszcie 24-latka, który w bagażniku audi miał ponad 900 porcji marihuany. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty za podsianie znacznej ilości narkotyków i zostali objęci policyjnym dozorem. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe w wysokości 50 i 30 tysięcy złotych.

W trakcie pracy nad sprawą kryminalni z komisariatu przy ul. Platynowej zdobyli informację o tym, że w jednej z piwnic bloku przy ul. Biskupiej przebywa osoba, która posiada środki odurzające. We wtorek około godziny 16:00 policjanci weszli do wytypowanego pomieszczenia, w którym zastali 28-latka z Gdańska. W trakcie przeszukania piwnicy oraz mieszkania mężczyzny kryminalni znaleźli i zabezpieczyli liczne zawiniątka z suszem roślinnym, oraz białym proszkiem. Materiał ten przekazano do analizy biegłemu, który we wstępnej opinii określił, że policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków w postaci prawie 440 porcji amfetaminy, marihuany oraz dwie tabletki psychotropowe. 28-latek z Gdańska został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Wczoraj w prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i otrzymał policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 50 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań osób w związku z prowadzonym postępowaniem.
Dzięki czujności i pracy policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego z komisariatu przy ul. Platynowej, odpowiedzialności karnej za posiadanie znacznej ilości narkotyków nie uniknie także 24-latek z Gdańska. We wtorek po godzinie 19:00 na ul. Raduńskiej mundurowi podjęli interwencję wobec mężczyzny siedzącego w audi, który na widok radiowozu schylił się za kierownicę. Policjanci podczas przeszukania mężczyzny i jego auta znaleźli między innymi worek foliowy, w którym było ponad 900 porcji marihuany. 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi, by przedstawić mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokości 30 tysięcy złotych.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia.

  • zabezpieczone środki odurzające i policjanci z zatrzymanymi
  • zabezpieczone środki odurzające i policjanci z zatrzymanymi
  • zabezpieczone środki odurzające i policjanci z zatrzymanymi
  • zabezpieczone środki odurzające i policjanci z zatrzymanymi
  • zabezpieczone środki odurzające i policjanci z zatrzymanymi
  • zabezpieczone środki odurzające i policjanci z zatrzymanymi
Powrót na górę strony