Wiadomości

Finałowa Gala „Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza”- Nagrody od pomorskiej Policji.

Data publikacji 23.05.2024

Dziś w audytorium Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni odbyła się gala finałowa konkursu plastycznego w ramach projektu edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza”, który realizowany jest przy wsparciu finansowym Fundacji ORLEN dla Pomorza. Na gali obecni byli wszyscy partnerzy projektu. Nagrody wręczali osobiście pan insp. Bogusław Ziemba pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, w imieniu pani Beaty Rutkiewicz Wojewody Pomorskiej nagrody wręczał pan Krystian Kłos oraz kolejni goście, pan Roman Nowak Sekretarz Pomorskiej Rady BRD, pan Rafał Skrzypiński reprezentujący Pomorskiego Kuratora Oświaty, pani Anna Oczoś oraz pani Gabriela Kowalewska reprezentujące Fundację ORLEN dla Pomorza.

Projekt skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych województwa pomorskiego, a pośrednio do ich dorosłych opiekunów. Jego celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, w tym zgodnych z zasadą „widzieć i być widzianym” poprzez promowanie używania odblasków przez cały rok.
W uroczystej gali udział wzięli wszyscy partnerzy projektu, dzieci których prace zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego,  przedstawiciele komend miejskich/powiatowych Policji województwa pomorskiego, a także uczniowie klas mundurowych.
Dla finalistów przygotowano nagrody specjalne (m.in. tablety za zajęcie I miejsca w każdej kategorii, kaski rowerowe, hulajnogi oraz akcesoria rowerowe, gry planszowe).
Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe w ramach podziękowania za udział                 w konkursie. 
Drobne upominki otrzymali również opiekunowie dzieci oraz policjanci nadzorujący projekt w swoich jednostkach.
 
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się 103 prace z 56 placówek oświatowych. Ogółem w konkursie udział wzięło 668 prac z 91 szkół podstawowych.
 
Laureatami konkursu zostali:
 
KLASA I
 
I miejsce- Emanuel Tandek- Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach
 
II miejsce- Marta Brzeska- Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach
 
III miejsce- Józef Pawłowski- Publiczna Szkoła Podstawowa w Suminnie
 
KLASA II
 
I miejsce-  Bartosz Piotrowski- Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim
 
II miejsce- Mieszko Wenderski- Szkoła Podstawowa nr 1 w Malborku
 
III miejsce- Amelia Zahajka- Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie
 
KLASA III
 
I miejsce- Natalia Trąbińska- Szkoła Podstawowa nr 1 w Lęborku
 
II miejsce- Fabian Zarębski- Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach
 
III miejsce- Michalina Gręda- Szkoła Podstawowa nr 1 w Sztumie
 
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim  dzieciom za udział w konkursie, a opiekunom za wsparcie uczestników.
 
fot. asp. szt. Anetta Potrykus oficer prasowy KPP Wejherowo
Powrót na górę strony