Wiadomości

40-letni motocyklista przekroczył prędkość o 72 km/h będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym

Data publikacji 20.05.2024

Funkcjonariusze gdyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem, który na Trasie Kaszubskiej jechał z prędkością 192 km/h. W trakcie interwencji okazało się, że 40-letni mieszkaniec Gliwic kierował pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

W sobotę około 10.40 na Trasie Kaszubskiej na wysokości gminy Szemud, policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem marki Yamaha, który przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Kierującym okazał się 40-letni mieszkaniec Gliwic. Podczas kontroli funkcjonariusze zbadali go na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało u 40-latka 0,4 promile w organizmie.

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi. Ponadto policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

  • kontrola drogowa
Powrót na górę strony