Wiadomości

Znacznie przekroczyła prędkość. Skutek? - 2000 zł mandatu i 14 punktów karnych

Data publikacji 20.05.2024

W piątek lęborscy policjanci wspierani przez żandarmów wojskowych prowadzili na terenie powiatu działania „Prędkość”. Taka akcja była równolegle prowadzona na terenie całego kraju. Nie obyło się bez wysokich mandatów.

17 maja br. lęborscy policjanci, wspierani przez wojskowych żandarmów, prowadzili działania „Prędkość”. Mundurowi wykorzystując motocykle i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami patrolowali te rejony, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych jazdą z nadmierną prędkością. W ciągu jednego dnia ujawniono 27 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Jedną z osób, ukaranych wysokim mandatem w kwocie 2000 zł była mieszkanka powiatu lęborskiego kierująca audi, która w okolicy Siemirowic jechała z prędkością 158 km/h, przekraczając ją o 68 km/h. W związku z tym na konto kobiety trafiło też 14 punktów karnych.

 

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń musi liczyć się z wysoką karą finansową, a nawet utratą prawa jazdy. Ale przede wszystkim powinien mieć świadomość tego, że brawura za kierownicą może skutkować utratą czyjegoś życia. Wbrew pozorom, do wypadków dochodzi często podczas sprzyjających warunków atmosferycznych. Sucha nawierzchnia, prosta droga i dobra widoczność powodują, że kierowcy przeceniając swoje umiejętności, rozwijają dużą prędkość. Wtedy wystarczy niewielka przeszkoda na drodze, by doszło do poważnego zdarzenia. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami.

  • zdjęcie z miernika prędkości
Powrót na górę strony