Wiadomości

Podróbki nie trafią do sprzedaży - Skuteczne działanie puckich kryminalnych

Data publikacji 17.05.2024

Wczoraj funkcjonariusze z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Poniatowej Policji w Pucku, zatrzymali 34-latkę, która na portalu społecznościowym umieszczała do sprzedaży towary z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek modowych. Kobieta usiłowała uczynić z tego przestępczego czynu swoje źródło dochodu, za co grozi jej teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wykonując swoje czynności służbowe monitorują również internet. Dzięki wytrwałej pracy i analizie zebranego materiału dowodowego, puccy kryminalni ustalili, że pod jednym z adresów na terenie powiatu puckiego przechowywane, a następnie oferowane do sprzedaży, są produkty oznaczone podrobionymi znakami towarowymi. Kryminalni ustalili, ze 34-letnia mieszkanka powiatu puckiego, na grupach ogłoszeniowych i portalu społecznościowym, ogłoszą i sprzedaje odzież z podrobionymi lub łudząco podobnymi znakami towarowymi znanych marek, czyniąc z tego przestępczego czynu swoje źródło dochodu.

W wyniku przeprowadzonej kontroli miejsca zamieszkania i przechowywania towaru, policjanci zabezpieczyli wczoraj łącznie 135 sztuk odzieży, która była oznaczona nielegalnie znakami renomowanych firm. Policjanci ustalili, że odzież sprzedawana była za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na nie mniej niż 5 tysięcy  złotych. Towar został zabezpieczony. Biegły sądowy, który uczestniczył w czynnościach z udziałem funkcjonariuszy potwierdził, że wszystkie towary opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi, które zostały zabezpieczone w sprawie, nie są towarami oryginalnym i zostały podrobione.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za obrót przedmiotami z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjantka z zabezpieczonym nielegalnym towarem oraz policjant pracujący przy komputerze
  • policjantka z zabezpieczonym nielegalnym towarem oraz policjant pracujący przy komputerze
Powrót na górę strony