Wiadomości

Wypadek z udziałem motocyklisty w Chwaszczynie- Apelujemy o ostrożność na drodze!

Data publikacji 17.05.2024

Wczoraj policjanci z kartuskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. W wyniku zdarzenia i odniesionych obrażeń 56-letni motocyklista wraz z 61-letnią pasażerką zostali przewiezieni do szpitala. W trosce o życie i zdrowie apelujemy do kierowców samochodów oraz fanów „dwóch kółek” o wzajemny szacunek, rozwagę i bezpieczną jazdę.

Wczoraj przed godziną 11:00 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Chwaszczynie na trasie S6. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 56-letni mężczyzna podróżując motocyklem, najprawdopodobniej na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, gdzie przewrócił motocykl. W wyniku zdarzenia i odniesionych obrażeń, 56-letni mężczyzna wraz z 61-letnią pasażerką zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wykonali oględziny pojazdów i miejsca wypadku oraz dokumentację fotograficzną.

Apelujemy o ostrożność na drodze! Pamiętajmy, warunki jazdy na drogach są zmienne. Wbrew pozorom piękna pogoda często nie ułatwia podróży, ale powoduje rozkojarzenie uczestników ruchu, a oślepiające kierowców słońce może być przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci apelują do kierowców samochodów, motorowerów, ale również innych uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

  • rozbity motocykl, który brał udział w zdarzeniu drogowym
Powrót na górę strony