Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego.

Data publikacji 17.05.2024

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na drodze wojewódzkiej nr 222 pomiędzy Skórczem a Wolentalem. 19-letnia kobieta, która kierowała bmw, zjechała z drogi na pobocze, gdzie uderzyła w skarpę. Niestety obrażenia, jakich doznała kierująca, okazały się śmiertelne. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Wczoraj przed godziną 9.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 222 pomiędzy Skórczem, a Wolentalem. Z przekazanych informacji wynikało, że auto osobowe zjechało z drogi na pobocze. Na miejsce natychmiast zostały wezwane służby ratunkowe. Policjanci potwierdzili zgłoszenie oraz wykonali pod nadzorem prokuratora czynności procesowe. Śledczy sporządzili oględziny rozbitego pojazdu, a policyjny technik zrobił zdjęcia oraz zabezpieczył materiał dowodowy, który może okazać się pomocny w wyjaśnieniu dokładnego przebiegu tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Mundurowi wstępnie ustalili, że 19-letnia kobieta, która kierowała bmw, jechała od strony Skórcza w kierunku Wolentala i z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny zjechała na pobocze, gdzie uderzyła w skarpę. Niestety, obrażenia, jakich doznała mieszkanka powiatu starogardzkiego, okazały się śmiertelne. Śmiertelne wypadki drogowe są traumatycznym doświadczeniem zarówno dla rodziny ofiary, świadków, jak i służb pracujących na miejscu tych tragicznych zdarzeń. Aby zapobiegać tego rodzaju tragediom, ważne jest, by kierowcy przestrzegali kilku podstawowych zasad i wykazywali się odpowiedzialnym zachowaniem na drodze.

Policjanci przedstawiają kilka profilaktycznych zasad, które mogą pomóc w zapobieganiu wypadkom drogowym oraz ograniczeniu ich tragicznych skutków:

Po pierwsze, zawsze należy przestrzegać ograniczeń prędkości i dostosować swoją jazdę do warunków drogowych — prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn tych najtragiczniejszych wypadków drogowych.

Po drugie, zawsze należy przestrzegać zasad dotyczących udzielania pierwszeństwa, szczególnie na przejściach i przejazdach dla rowerzystów. Musimy zachować szczególną ostrożność w pobliżu takich miejsc, mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Należy również pamiętać o tym, aby nigdy nie kierować pojazdem po spożyciu alkoholu lub narkotyków — prowadzenie auta pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz niektórych leków jest jednym z największych zagrożeń na drogach.

Kolejnym czynnikiem, który ma znaczący wpływ na nasze bezpieczeństwo, jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Pamiętajmy, aby były one prawidłowo zapięte i zabezpieczone przed przesuwaniem się.

Unikajmy korzystania z telefonu podczas jazdy. Trzymanie słuchawki przy uchu i rozmowa w czasie jazdy, to nie tylko zagrożenie dla innych użytkowników dróg, ale również dla samego kierowcy.

Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Przestrzeganie podstawowych zasad i przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym, a także wykazywanie się odpowiedzialnością za swoje działania może pomóc w uniknięciu wielu tragedii na drodze.

  • policjanci i policyjne radiowozy na miejscu zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym
  • policjanci i policyjne radiowozy na miejscu zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym
  • policjanci i policyjne radiowozy na miejscu zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym
Powrót na górę strony