Wiadomości

Współczesny człowiek wobec wyzwań i zagrożeń cyberprzestrzeni

Data publikacji 17.05.2024

Wczoraj w jednym z usteckich hoteli odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa pn. „Współczesny człowiek wobec wyzwań i zagrożeń cyberprzestrzeni”. W wydarzeniu udział wzięło ponad 200 osób, w tym funkcjonariusze pomorskiej Policji, Szkoły Policji w Słupsku, przedstawiciele świata nauki, a także największych koncernów, które prowadzą swoją działalność za pośrednictwem Internetu. Konferencję zorganizowali Komenda Miejska Policji w Słupsku i Uniwersytet Pomorski w Słupsku.

Konferencja naukowa rozpoczęła się od przywitania wszystkich uczestników i zaproszonych gości, wśród których byli m.in. Komendant Szkoły Policji w Słupsku – insp. Piotr Cekała oraz mł. insp. Robert Fiorek – Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Gdańsku, reprezentujący Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Komendant Miejski Policji w Słupsku mł. insp. Mariusz Mejer, podziękował wszystkim za przybycie i udział w konferencji. Zwrócił uwagę na wyzwania z jakim mierzą się policjanci, którzy realizują zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Zauważył, że w obecnych czasach ciężko jest funkcjonować bez korzystania z sieci, a konsekwencją tego są niebezpieczne sytuacje i zagrożenia, które czekają w Internecie na jego użytkowników.

Konferencja podzielona była na kilka paneli tematycznych, podczas których wykładowcy akademiccy, funkcjonariusze Policji oraz inni specjaliści z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni wymieniali poglądy i wskazywali jakie są obecnie potrzeby w kwestii poprawy świadomości i bezpieczeństwa w sieci. Mundurowi mieli również możliwość zapoznania się z nowoczesnymi systemami wykrywania oraz wymiany doświadczeń. Do dyspozycji funkcjonariuszy byli także przedstawiciele największych koncernów, które swoją działalność prowadzą w sieci. To właśnie z tymi firmami bardzo często współpracują funkcjonariusze, aby ustalić sprawców przestępstw w cyberprzestrzeni.

  • policjanci podczas konferencji
  • policjanci podczas konferencji
  • policjanci podczas konferencji
  • policjanci podczas konferencji
  • policjanci podczas konferencji
  • policjanci podczas konferencji
  • policjanci podczas konferencji
Powrót na górę strony