Wiadomości

22-latek odpowie za jazdę bez uprawnień, pod wpływem narkotyków, uszkodzenie radiowozu i to jeszcze nie wszystko...

Data publikacji 16.05.2024

Policjanci z kartuskiej drogówki we wtorek prowadzili pościg za 22-letnim kierowcą motoroweru, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, podczas czego zniszczył między innymi policyjny miernik prędkości. Okazało się, że 22-latek nie ma uprawnień oraz kierował najprawdopodobniej będąc pod wpływem narkotyków. Ponadto był on poszukiwany do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności, ale to jeszcze nie koniec…

We wtorek po godzinie 17:00, policjanci z kartuskiej drogówki zauważyli jadącego w kierunku Somonina mężczyznę, który podróżował motorowerem. Jeden z funkcjonariuszy wydał kierującemu sygnał do zatrzymania się we wskazanym przez mundurowego miejscu. Kierujący zwolnił po czym przyspieszył i chcąc ominąć policjanta zjechał na lewy pas, podczas czego strącił funkcjonariuszowi z rąk miernik prędkości, który uległ uszkodzeniu. Policjanci natychmiast ruszyli radiowozem za uciekinierem, który w dalszym ciągu nie zatrzymywał się mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po przejechaniu kilkuset metrów mundurowi zajechali motorowerzyście drogę, który nie widząc innej możliwości ucieczki uderzył w bok radiowozu, po czym próbował kontynuować ucieczkę pieszo, co uniemożliwili jemu policjanci. Uciekinierem okazał się być 22-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania oraz jest poszukiwany w celu odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe. Obserwując zachowanie 22-latka mundurowi nabrali podejrzeń, że znajduje się on pod wpływem narkotyków i przeprowadzili wstępne badanie na ich obecność. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Badanie śliny wykazało u mieszkańca powiatu kartuskiego obecność narkotyków i pobrano mu krew do dalszych badań. Dodatkowo mundurowi sprawdzili w systemach motorower, który jak się okazało nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz polisy OC. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji, a motorower został zabezpieczony na policyjnym parkingu strzeżonym.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tys. zł. za spowodowanie kolizji drogowej z radiowozem. Dodatkowo 22-latek odpowie za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę bez uprawnień, kierowanie pod wpływem narkotyków oraz za brak aktualnych badań technicznych pojazdu oraz ubezpieczenia. Wczoraj 22-latek został doprowadzony do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Powrót na górę strony