Wiadomości

30-letni kierowca volkswagena prowadził pojazd prędkością ponad 120 km/h przy ograniczeniu 50km. Został ukaranym 5 tys. zł. i 15 pkt. karnymi

Data publikacji 16.05.2024

Policjanci wejherowskiej drogówki kilka dni temu w nocy na ulicy I Brygady Pancernej Woj-ska Polskiego w Wejherowie zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, któ-ry znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Pomiar prędkości wykazał, że mężczyzna jechał z prędkością 125 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Męż-czyzna został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł w związku z tym, że już wcześniej popełnił takie wykroczenie i była to recydywa drogowa, a wtedy kara zostaje podwojona. Jego system punktowy został także zasilony o dodatkowe 15 punktów karnych.

Patrol ruchu drogowego w Wejherowie na ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego po godzinie 23:00 w nocy prowadził tam kontrole prędkości. W pewnym momencie mundurowi wykonali pomiar wobec jadącego w ich kierunku volkswagena, który swoim szybkim stylem jazdy zachęcił ich do kontroli drogowej.  Prędkość pojazdu wyniosła 125 km/h na obowiązującej pięćdziesiątce. W związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości na terenie zabudowanym mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 5000 zł ponieważ wykroczenie to popełnił w ramach recydywy, a wtedy zgodnie z przepisami kwota mandatu zostaje podwojona. Konto punktowe tego 30-latka zasiliło także 15 dodatkowych punktów karnych i zatrzymano mu prawo jazdy. Mundurowi sprawdzili mężczyznę także alko-testem, był trzeźwy.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Przypominamy:

Dozwolona prędkość na danym odcinku drogi jest po to, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Zignorowanie ograniczenia prędkości może skutkować nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale również wypadkiem drogowym z tragicznymi konsekwencjami.

  • Policjant podczas kontroli prędkości
Powrót na górę strony