Wiadomości

Płacił cudzą kartą, usłyszał 19 zarzutów

Data publikacji 16.05.2024

Kryminalni z komisariatu na Śródmieściu dzięki współpracy z operatorem monitoringu ze Straży Miejskiej zatrzymali 32-latka z Gdańska podejrzanego o nieautoryzowane płatności kartą bankomatową. Mężczyzna, który posługiwał się cudzą kartą i płacił za zakupy, dziś usłyszy prawdopodobnie 19 zarzutów. Za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy.

Kryminalni z komisariatu przy ul. Długa Grobla pracowali nad sprawą utraconej karty bankomatowej, którą pokrzywdzony zostawił w okolicy jednego z parkometrów. Nieznany sprawca przywłaszczył tę kartę i wykonał nią kilka nieautoryzowanych transakcji.
Funkcjonariusze podczas swojej pracy zdobyli wiele informacji dotyczących zdarzenia i wszystkie szczegółowo sprawdzili, przeanalizowali także zapisy z kamer monitoringu. Wczoraj po godzinie 07:00 rano kryminalni z wizerunkiem sprawcy przyszli do operatora monitoringu ze Straży Miejskiej. Policjanci wspólnie z operatorem przejrzeli obraz z kamer miejskich i na ul. Szerokiej zauważyli poszukiwanego to tej sprawy mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast pojechali w ustalone miejsce i o godzinie 07:35 zatrzymali 32-latka z Gdańska. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu.
Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany 7 maja przywłaszczył kartę pokrzywdzonego, a następnie wykonał nią siedem nieautoryzowanych transakcji i w pozostałych przypadkach usiłował zapłacić nią za zakupy. Zgłaszający poniósł starty w wysokości prawie 155 zł. Dziś mężczyzna usłyszy prawdopodobnie 19 zarzutów w tej sprawie i za przestępstwo kradzieży z włamaniem odpowie w warunkach powrotu do przestępstwa.
Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony