Wiadomości

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech kierowców, którzy nie zatrzymali się przed znakiem STOP - zostali ukarani mandatami i 8 punktami karnymi

Data publikacji 16.05.2024

Wczoraj w Redzie policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech kierowców, którzy nie zastosowali się do znaku STOP. Pamiętajmy, że zatrzymanie się przed znakiem STOP to nie jest opcja, a obowiązek kierowcy! Lekceważenie tego przepisu jest bardzo poważnym wykroczeniem, które może mieć także tragiczne konsekwencje. W tych przypadkach skończyło się na mandatach po 300 zł każdy i uzyskaniem po 8 punktów karnych.

Wczoraj rano w Redzie policjanci wejherowskiej drogówki prowadzili nadzór nad bezpieczeństwem na drogach. Na jednej z ulic miasta zatrzymali, w krótkich odstępach czasu trzech kierowców, który rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Do pierwszej kontroli drogowej zgłosił się 30-latek kierujący mercedesem. Powodem zaproszenia policjantów do kontroli było niezatrzymanie się na znaku STOP. W tym przypadku kontrola drogowa zakończyła się 300 złotowym mandatem oraz 8 punktami karnymi. Następnie kolejne dwie kontrole drogowe również odbyły się w związku z zainicjowaniem przez kierowców chęci bycia skontrolowanym, ponieważ zarówno 36-latek jadący volkswagenem jak i 67-latek jadący mercedesem na oczach policjantów również zignorowali znak STOP i w związku z tym odbyły się wobec nich kontrole drogowe. Również ci kierowcy zostali ukarani w taki sam sposób, ponieważ to wykroczenie i kara zostały określone w taryfikatorze mandatów.

Zatrzymanie się przed znakiem STOP to obowiązek każdego kierującego, niezależnie od tego, czy na skrzyżowaniu znajdują się inne pojazdy lub piesi. Niezatrzymanie się przed znakiem STOP może skutkować nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale również wypadkiem drogowym.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze!

Powrót na górę strony