Wiadomości

Zniszczył wyposażenie lokalu gastronomicznego i posiadał narkotyki - usłyszał zarzuty od śledczych

Data publikacji 16.05.2024

Policjanci z pruszczańskiego wydziału prewencji podczas interwencji w jednym z lokali gastronomicznych zatrzymali 31-latka, który zniszczył część wyposażenia restauracji o wartości 1000 zł i posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty odpowiadające kwalifikacjom prawnym swoich czynów. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia, natomiast za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 12 maja dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie z jednej z restauracji na terenie miasta, że w lokalu jeden z klientów awanturuje się i niszczy wyposażenie. Funkcjonariusz skierował na miejsce patrol z wydziału prewencji. Mundurowi po podjęciu interwencji ustalili, że mężczyzna, którego dotyczyło zgłoszenie, chwilę wcześniej opuścił lokal. Policjanci nieopodal restauracji zauważyli osobę, o której mówili pracownicy lokalu i natychmiast go zatrzymali. 31-latek był agresywny i nie wykonywał poleceń mundurowych. Stróże prawa przewieźli zatrzymanego do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim narkotyki – marihuanę, które zostały przesłane do biegłego do badań.

 

Ekspertyza specjalisty potwierdziła wynik wstępnych testów przeprowadzonych przez policjantów.

Mężczyzna miał przy sobie 7 porcji marihuany.

 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 32-latkowi zarzutów posiadania narkotyków i zniszczenia mienia o wartości 1000 zł.

 

Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za zniszczenie mienia grozi do 5 lat więzienia.

  • Policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony