Wiadomości

Pili piwo na ławce, a jeden z nich miał amfetaminę

Data publikacji 15.05.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zatrzymali 26-latka, który chował w portfelu narkotyki. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę jak pił piwo z 42-latkiem na ławce, a podczas legitymowania był bardzo nerwowy. Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat więzienia. Przypominamy, że spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest zakazane, dlatego też policjanci nałożyli na obu mężczyzn mandat.

W poniedziałek policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie podczas patrolu zauważyli dwóch mężczyzn w wieku 26 i 42 lat siedzących na ławce, którzy pili alkohol. Funkcjonariusze podjęli wobec nich interwencje. Podczas rozmowy młodszy z nich był wyrazie zdenerwowany, dlatego policjanci postanowili sprawdzić, czy czegoś nie ukrywa. Typowania mundurowych były trafne, w portfelu mężczyzny znaleźli srebrne zawiniątka z żółtą substancją. 26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policyjny tester wykazał, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Wczoraj usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest zakazane. Mimo pięknej słonecznej pogody nie wolno pić alkoholu na rynkach, ulicach, placach czy w parkach. W związku z wykroczeniem, jakie popełnili mężczyźni, policjanci nałożyli na nich mandat w wysokości 100 złotych.

  • policjanci z zatrzymanym
  • policjanci z zatrzymanym
Powrót na górę strony