Wiadomości

Poszukiwany dwoma listami gończymi zatrzymany w woj. wielkopolskim

Data publikacji 15.05.2024

Trzy lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, między innymi na terenie Niemiec i Francji. Wystawiono za nim dwa listy gończe i nakaz doprowadzenia za oszustwo oraz inne przestępstwa. Gdy przyjechał do Polski namierzyli go sopoccy kryminalni, którzy wczoraj wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej zatrzymali go na terenie budowy w województwie wielkopolskim. 61-letni mężczyzna z terenu budowy, gdzie dorywczo pracował, trafił do aresztu na 3 lata.

Kryminalni z zespołu do spraw poszukiwań i identyfikacji osób sopockiej komendy współpracując z kolegami z komendy wojewódzkiej ustalili miejsce pobytu i zatrzymali kolejną osobę, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany 61-latek od trzech lat ukrywał się i zmieniał miejsca zamieszkania, przebywał między innymi na terenie Niemiec i Francji. Za mężczyzną wystawiono dwa listy gończe i nakaz doprowadzenia do aresztu lub zakładu karnego celem odbycia łącznie 3 lat pozbawienia wolności za oszustwo i inne przestępstwa.

 

Gdy 61-latek wrócił do Polski został namierzony przez policjantów. W wyniku działań operacyjnych funkcjonariuszy z Sopotu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ustalono, że pracuje on dorywczo na terenie budowy w powiecie jarocińskim. Wczoraj rano kryminalni z Sopotu i Gdańska pojechali w to miejsce i zatrzymali poszukiwanego 61-latka. Mężczyzna był zaskoczony ich widokiem, nie stawiał oporu i nie próbował uciekać.

 

Po sporządzeniu dokumentacji mężczyzna został przewieziony do Aresztu Śledczego w Poznaniu celem odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności.

  • policjant zakłada zatrzymanemu kajdanki
Powrót na górę strony