Wiadomości

Policjanci po raz kolejny zatrzymali recydywistę drogowego, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość

Data publikacji 15.05.2024

Wczoraj w nocy policjanci z Wejherowa zatrzymali kolejnego recydywistę drogowego. Na ulicy Gdańskiej w Wejherowie mundurowi zmierzyli prędkość jadącego mercedesa, która wynosiła 110 km/h. Dozwolona prędkość w tym miejscu to 40 km/h. Kierowca przekroczył prędkość w tym miejscu aż o 70 km/h. Okazało się, że nie było to jego pierwsze wykroczenie a już recydywa. W związku z tym mandat jest dwukrotnie wyższy i zamiast 2000 zł wyniósł tego kierowcę 4000 zł. Dodatkowo konto tego kierowcy zasiliło kolejnych 14 punktów karnych.

Policjanci z wejherowskiej drogówki każdego dnia w rożnych miejscach naszego powiatu prowadzą kontrole drogowe, w tym kontrole prędkości, trzeźwości, a podczas sprawdzania kierowcy także zwracają uwagę na stan techniczny pojazdu. Wczoraj w nocy został wykonany pomiar prędkości wykonany wobec kierowcy mercedesa jadącego ulicą Gdańską przez Wejherowo. Wynik sprawdzenia prędkości wyniósł 110 km/h, a w miejscu gdzie wykonano kontrolę obowiązywała prędkość 40 km/h. Oznaczało to, że 36-letni kierowca przekroczył prędkość o 70 km/h. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że nie było to wykroczenie popełnione po raz pierwszy, a już kolejny raz. W związku z tym, że zgodnie z obowiązującymi przepisami jest to czyn popełniony w ramach recydywy, dlatego kwota mandatu jest podwojona i zamiast 2000 zł, wyniosła w tym przypadku 4000 zł. To nie są jedyne konsekwencje jakie poniósł kierujący. Jego konto kierowcy zostało uzupełnione o kolejne 14 punktów karnych oraz zatrzymano mu prawo jazdy.

Niestety, przekraczanie prędkości to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to zagrożenie nie tylko dla samego kierującego, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla pieszych i rowerzystów.

  • policjantka z miernikiem prędkości podczas kontroli statycznej
Powrót na górę strony