Wiadomości

Podejrzany o podpalenie zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 15.05.2024

Kryminalni z komisariatu Gdynia- Karwiny w wyniku intensywnej pracy ustalili i zatrzymali 43-letniego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie wiaty śmietnikowej . Do zdarzenia doszło 29 kwietnia przy ul. Rdestowej. Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci od 29 kwietnia pracowali nad sprawą podpalenia wiaty śmietnikowej przy ul. Rdestowej w Gdyni. Wstępne ustalenia policjantów wskazywały, że mogło dojść do celowego podpalenia. W wyniku tego zdarzenia spłonęła wiata śmietnikowa, jednak to nie koniec kłopotów podpalacza, w pobliżu wiaty znajdowało się pięć zaparkowanych aut, które zostały uszkodzone przez rozprzestrzeniający się płomień. Straty na szkodę osób pokrzywdzonych szacuje się na kwotę 186 tys. zł. Na miejscu pożaru pracowali śledczy, biegły z zakresu pożarnictwa oraz technik kryminalistyki. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczali ślady. Kryminalni sprawdzili zapis z monitoringu i pracowali nad zatrzymaniem podpalacza. W miniony wtorek policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi.

Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzuty, prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny o losie 43-latka zadecyduje sąd, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony